1/37
Ferielejlighed for 4 personer med terrasse
- 2 Soveværelser
- 1 Badeværelse
- Kæledyr tilladt
- 4 Personer
- WiFi
- 59 m²
- Hel ferielejlighed
Problemfri parkering
Der er gratis parkering på stedet.
Snart fuldt booket. Vi anbefaler, at du bestiller snart.
Problemfri parkering
Der er gratis parkering på stedet.
Udover den attraktive beliggenhed af denne ferielejlighed på Mallorca, venter et hyggeligt lille rige på jer, hvor I kan føle jer helt privat med op til fire feriegæster. På den møblerede terrasse finder I et hyggeligt sted til socialt samvær, for eksempel ved morgenmaden eller en aftengrill. I kan f.eks. få solide, friske råvarer på det ugentlige marked. Afhængig af solens placering og individuelle behov kan I blot placere spisebordet direkte under middelhavshimlen eller under et tag i nærheden af huset. Herfra er afstanden til opholdsområdet behageligt kort. Et gulv-til-loft vindue danner overgangen mellem ude og inde og leder ind i det flisebelagte åbne rum, hvor opholdsstue, spisestue og madlavning er placeret. En sofa og fjernsyn er en selvfølge her, ligesom et spisebord til indendørs måltider. Trådløst, hurtigt internet er selvfølgelig også tilgængeligt. Lyse vægge og møbler kombineret med dekorative vægmalerier skaber en venlig atmosfære. Det praktiske, fuldt udstyrede køkken er perfekt til selvforplejning under jeres ferie på Mallorca. I kan sove godt i de to hyggelige soveværelser, der hver er udstyret med en loftsventilator. Et badeværelse med bruser fuldender boligkomforten i denne ferielejlighed på vores yndlingsø. Feriehuset "Casa Ángela II Terraza" er beliggende i en bymæssig beliggenhed i udkanten af Es Pelats-distriktet. Boligområdet byder på indkøbs- og spisemuligheder inden for gåafstand. Den smukke promenade og havneområdet med caféer inviterer til slentre om aftenen. Smukke sandbugter som Cala Agulla eller Cala Gat kan nås med lejebil på få minutter. Cala Rajada tilbyder også attraktive aktiviteter som ridning eller bådture.
Denne ejendom administreres af en privat ejer, ikke en virksomhed eller erhvervsdrivende. Det betyder, at EU's forbrugerlovgivning muligvis ikke er gældende, men det kommer ikke til at påvirke serviceniveauet, og jeres oplevelse vil ikke være anderledes, end hvis I havde booket hos en professionel ejer.
Denne ejendom administreres af en privat ejer, ikke en virksomhed eller erhvervsdrivende. Det betyder, at EU's forbrugerlovgivning muligvis ikke er gældende, men det kommer ikke til at påvirke serviceniveauet, og jeres oplevelse vil ikke være anderledes, end hvis I havde booket hos en professionel ejer.
Om ejendommen
WiFi
Garage
Terrasse
TV
Køkken
Vaskemaskine
Grill
Mikrobølgeovn
Soveværelser
Soveværelser 1
1 Dobbeltseng
Soveværelser 2
1 Dobbeltseng
Hvor du skal bo

Udforske kort
Husregler
- Ind- og udtjekningstider tilsendes efter reservationen
- Husdyr tilladt (max. 1)
- Rygning ikke tilladt

NOVASOL
Vores verificerede partner NOVASOL administrerer din reservation.
100k+ anmeldelser
8,9 / 10 Gennemsnitlig bedømmelse
Øjeblikkelig bookingbekræftelse
Brug for hjælp?
Du finder svarene på ofte stillede spørgsmål her.
Holidu ID: 56456247
Form fremtiden for Holidu og tjen op til €30
Deltag i vores brugertestfællesskab og deltag i et 30-minutters videoopkald for at dele dine indsigter og forbedre din oplevelse!
Always receive the latest travel tips, last-minute discounts and other unbeatable offers for holiday homes.
Ved at klikke på »Abonner« giver jeg samtykke til, at Holidu Group (Holidu GmbH og Holidu Hosts GmbH) sender mig ovennævnte indhold via e-mail. Til dette formål tillader jeg også Holidu Group at analysere mine e-mailåbnings- og klikdata og at tilpasse kommunikationsindholdet til mine interesser. Jeg kan til enhver tid tilbagekalde det givne samtykke med virkning for fremtiden. For yderligere information, se venligst vores og .
