Gaester elskede
Gaester elskede
Villa for 8 personer med balkon/terrasse
- 4 Soveværelser
- 3 Badeværelser
- Kæledyr muligvis tilladt
- 8 Personer
- WiFi
- Villa
Denne fritliggende villa kan rumme maksimalt 8 voksne og 1 barn op til 4 år. Stuen med gulvvarme nås gennem gangen, der har et separat toilet. Der er et tv med streamingfunktion i siddeområdet. Du har adgang til vanddækket gennem skydedørene. Det åbne køkken har et køleskab med fryserum, en kaffekapselmaskine, en kombineret mikrobølgeovn, en opvaskemaskine og en kedel. Der er også et indendørs opbevaringsrum med vaskemaskine og tørretumbler. Denne villa har i alt 4 soveværelser og 3 badeværelser. De 2 soveværelser i stueetagen har hver 2 enkeltsenge. Disse soveværelser har eget badeværelse med brusekabine. Der er endnu et badeværelse med bruseniche nedenunder. Ovenpå er der 2 soveværelser med hver 2 enkeltsenge. Vanddækket er delvist overdækket og flyder delvist over vandet. Der er havemøbler til rådighed, så man kan nyde udsigten. Du kan bruge gratis Wi-Fi. Villaen er bæredygtigt udviklet, helt gasfri og har solpaneler og et varmepumpesystem.
Godt at vide: Fjernsynet har streamingfunktioner. Så du kan se apps fra din telefon eller tablet direkte på tv-skærmen. Du bruger dine egne konti til at gøre det. Desuden er det rart at vide, at denne villa har et pengeskab.
Sand, hav og masser af sjov: velkommen til Zeebad
Vil du gerne slappe af og nyde den ultimative feriefølelse? Så er Zeebad det perfekte sted at være. Her kan du slappe helt af i dit eget feriehus. Stranden er altid tæt på, uanset hvor du bor i parken. Indånd den friske Zeelands-luft, og oplev de smukke omgivelser og indbydende landsbyer. Lej en cykel i cykeludlejningen, og cykl til de mange landsbyer i området. Der er også masser at lave på selve parken. Børnene kan boltre sig på legeøen eller spille en sjov turnering med hele familien i den indendørs spillehal. Hvem af jer er bedst til tennis eller basketball? Efter en dag fyldt med eventyr er det tid til at slappe af. Tag en dukkert i poolen og sus ned ad rutsjebanen.
En perfekt blanding af eventyr, natur og socialt samvær
Zeebads omgivelser byder også på masser af muligheder for underholdning og opdagelse. Besøg fiskerlandsbyen Breskens og beundr dens fiskerihavn og marina. Nyd den friske fisk på en af restauranterne ved vandet. For naturelskere er der Waterdunen. Her kan du observere de forskellige fuglearter, som lever, spiser og yngler her. Leder du efter en unik oplevelse? Bestig Nieuwe Sluis fyrtårn, og du vil blive forbløffet over den imponerende havudsigt. Vil du hellere opleve havet helt tæt på? Så gå om bord på en turbåd på Westerschelde og se på sæler. Hvis du har lyst til en dagsudflugt, er Belgien inden for rækkevidde. Så du kan f.eks. udforske shoppinggaderne i Brugge eller Knokke. Efter alle opdagelserne kan du afslutte dagen med en god bid mad og en drink i en af de hyggelige strandpavilloner på den anden side af diget i nærheden af parken. Kort sagt tilbyder feriepark Zeebad noget for alle, både på parken og i det omkringliggende område.
Roompots husregler
- Hovedbookeren skal være mindst 21 år eller ældre.
- Kun bookinger til rekreative ferier er tilladt på denne park. Et ophold på mere end 3 uger vil blive betragtet som midlertidig indkvartering og er ikke tilladt. Samt forlængelse eller efterfølgende gentagelse af en booking. Bookinger og rejsegrupper, der ikke overholder dette, kan blive afvist.
- Interiør og eksteriør kan variere fra den ene indkvartering til den anden.
- Hvis det ved ankomst viser sig, at rejseselskabet ikke er en familie, kan vi opkræve et ekstra gruppedepositum på 50,- pr. person på stedet.
Om ejendommen
Soveværelser
Her tager du på ferie

Husregler
- Ind- og udtjekningstider tilsendes efter reservationen
- Kæledyr muligvis tilladt
- Rygning ikke tilladt

