1/23
Vælg datoer for nøjagtige priser
Residens for 3 personer med balkon
8,4
Rigtig god
- 3 Personer
- 1 Soveværelse
- 1 Badeværelse
- 45 m²
- Residens
- Kæledyr tilladt
- Pool
- WiFi
Problemfri parkering
Der er gratis parkering på stedet.
Fantastisk beliggenhed
Gæster sætter pris på denne ejendoms beliggenhed.
Snart fuldt booket. Vi anbefaler, at du bestiller snart.
Problemfri parkering
Der er gratis parkering på stedet.
Fantastisk beliggenhed
Gæster sætter pris på denne ejendoms beliggenhed.
Piazza 1 Bilo-lejligheden er indrettet i rustik stil, i tråd med villaens historiske atmosfære, og har alle bekvemmeligheder til et mindeværdigt ophold.
Den består af et soveværelse med dobbeltseng, et opholdsområde med køkkenhjørne og mulighed for en enkelt sovesofa, et badeværelse med bruser; lejligheden har udgang til et privat udendørs område.
Den består af et soveværelse med dobbeltseng, et opholdsområde med køkkenhjørne og mulighed for en enkelt sovesofa, et badeværelse med bruser; lejligheden har udgang til et privat udendørs område.
Piazza di San Donato, der blev bygget af munkene fra Vallombrosa i det 15. århundrede, ligger i byen Reggello på skråningerne af Pratomagno-massivet, som en balkon med udsigt over de vidunderlige landskaber i Valdarno og Chianti. Denne privilegerede beliggenhed er det perfekte udgangspunkt for besøg i Toscanas store kunstbyer - Firenze, Siena, San Gimignano, Arezzo, Certaldo, Cortona - og hele Chianti-regionen.
På La Piazza di San Donato kan du vælge at bo i de historiske lejligheder (45 i alt) i godsejerens villa eller i den gamle paggeria (sidekvarter) eller i de moderne værelser (27 i alt) ved poolen. Uanset hvad du vælger, vil du være omgivet af 11 hektar park, hvor der er 3 swimmingpools, tennisbane, rideskolen med stor rytterskole, restaurant (åben fra 14/03 til 31/10), bar og enoteca, to mødelokaler, for ikke at tale om fodboldbanen, skøjtebanen, bordtennisbanen og grillpladsen.
Oversat med AI
Om ejendommen
Pool
Seasonal
WiFi
Parkering
Terrasse
TV
Køkken
Have
Opvaskemaskine
Soveværelser
Soveværelser
1 Dobbeltseng
Stue
1 Sovesofa (for 1 person)
Hvor du skal bo

Udforske kort
Husregler
- Check ind: Fra 15.00 til 23.00
- Check ud: Indtil 10.00
- Rygning tilladt
- Husdyr tilladt
Godt at vide
- Værten bor på stedet
- Velegnet til børn
Anmeldelser
8,4
Rigtig god
Eccezionale
10,0
andrea p., okt. 2025
Luogo fantastico, personale gentilissimo
Sehr einfache Ferienwohnung
6,0
Fra verificeret gæst, aug. 2024, Deutschland 🇩🇪
Die Anlage mit Pool, Bepflanzung und Deko.
Schönes toskanisches Flair.
Außen alles gepflegt.
Klimaanlage.
Sehr bemühtes Personal.
Die Ausstattung der Ferienwohnung.
Für Selbstversorger nicht zu empfehlen.
Mini-Kühlschrank, bei dem das Türfach für Getränke fehlte.
Nur 2 Kochplatten, die so klein sind, dass keine 2 Töpfe gleichzeitig Platz haben.
Keine Ablage für Duschsachen in der Dusche.
Keine Haken für Tasche, Jacken, etc.
...
Exceptional
10,0
Briana B., jun. 2024
I stayed here with my husband and parents and it couldn’t have been lovelier! We loved walking the grounds, swimming in the pool, and eating at the onsite restaurant. Communication with the host was fast and easy and we would stay here again in a heartbeat.

Geco
Vores verificerede partner Geco administrerer din reservation.
500+ anmeldelser
9,8 / 10 Gennemsnitlig bedømmelse
Øjeblikkelig bookingbekræftelse
Brug for hjælp?
Du finder svarene på ofte stillede spørgsmål her.
Fandt du ikke den rette bolig?
Fortsæt søgningForm fremtiden for Holidu og tjen op til €30
Deltag i vores brugertestfællesskab og deltag i et 30-minutters videoopkald for at dele dine indsigter og forbedre din oplevelse!
